| amc a întrebat:

Buna!
De ce imi apar iconitele de pe desktop intr-un fond albastru? Si cum pot schimba asta? Fundahappy!

Răspuns Câştigător
| chakuza a răspuns:

Click dreapta pe My Computer, te duci la tab-ul Advanced, iar acolo dai click pe butonul Performance. La Visual Effects dai Custom si lasi bifate doar ultimele doua casute (daca vrei sa ramai fara tema la XP o poti debifa si pe ultima

Pentru ce ai cerut tu este acea penultima bifa, dar cam tot ce mai e pe acolo, este inutil si nu are rost sa lasi bifat.

Mai poti incerca si asa

click dreapta desktop

properties

desktop

customize desktop

web tab

sterge tot ce ai in afara de ""my current home page"

ok-->apply-->ok

3 răspunsuri:
| Lipsa47 a răspuns:

Click dreapta pe desktop_ Arange icons by->Lock web items on desktop si dai click enjoy...

| cksajbkb a răspuns:

Mai simplu dai clik dreapta pe desktop dai proprieties-appearance-color scheme si alegi o culoare! imi dai funda?

| Florentina_Prodan_1994 a răspuns:

Click dreapta desktop -properties-desktop-customize desktop-web tab
-sterge tot ce ai in afara de ""my current home page" debifezi lock desktop items-ok-appy-ok