| Miree a întrebat:

De ce nu primesc toate mesajele pe telefon? Am un Samsung ( asta până ce vine din service iPhone-ul ). Și de ce, în special, nu pot să primesc mesajele pe Samsung de la iPhone?

3 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Probabil nu mai poate stoca mesajele pentru ca nu mai exista suficienta memorie in telefon. Dar cum adica nu poti sa primesti mesajele pe Samsung de la iPhone? Iti trimit cei de la Apple - iPhone mesaje? Sau incerci sa imi spui ca nu ti-au ramas salvate mesajele care le aveai pe telefonul iPhone cand ai bagat cartela in celalalt telefon Samsung?

| Miree explică (pentru presus):

Dacă un prieten deține un iPhone și îmi trimite mesaj de pe acel telefon, mesajul nu ajunge la mine de cele mai multe ori. Se pierd. Nu toate, ce-i drept.

| presus a răspuns (pentru Miree):

Incearca sa-i faci o resetare la setarile din fabrica a telefonului Samsung. Daca si dupa resetare nu poti primi mesaje, du-l la un service. Numai bine!