| Iuliana186 a întrebat:

De o perioada, cand imi pun telefonul la incarcat, primesc notificare cum sa incarcarea se face lent si mi se sugereaza sa folosesc incarcatorul original. Ideea e ca eu il folosesc pe acela si nu inteleg de ce e atat de lenta incarcarea.

E de la bateria telefonului sau de la incarcator? Pecizez ca am telefonul de un an.

Răspuns Câştigător
| Ana_Maria_Vera_1994 a răspuns:

Incearca cu un alt cablu USB de obicei si astea se uzeaza chiar daca este incarcator original. Mi s-a intamplat chiar mie.

Prima data incearca sa schimbi cablul USB (il gasesti la orice GSM cu 20 Lei sau magazin de telefonie mobila cu vreo 50 sau mai mult) si daca si atunci iti persista problema schimbi tot incarcatorul si ceri unul cu optiunea Fast Charger. Nu sunt nici scumpe si la nevoie chiar te ajuta.

Bafta!

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Posibil sa te fi fraierit si sa nu fi dat incarcatoru original sa fie copie sau ceva.Bateria nu cred ca ar face figurile astea.Incearca cu un alt incarcator original de la un alt telefon