| Ghita_Stelistu_1993 a întrebat:

Buna dimineata, am si eu o problema cu calculatorul. De o sapt tot face figuri si ma refer la chestia cand il aprind merge bine, ei cand imi apare porneste de imi arata Welcome se opreste singur si apoi se aprinde tot singur. Nu stiu ce poate sa fie ca mi-am reinstalat windows-ul l-am dus si la reperat sa vad ca poate este ceva stricat in el dar nu este absolut nimic din ce mi-au zis baietii de acolo doar ca au zis ca s-ar putea sa fie un cablu sugrumat si din cauza asta poate cauza aceasta problema dar am verificat si nu este nici un cablu sugrumat si tot din cauza asta prima data cand mi s-a intamplat inainte sa-l reinstalez imi zicea "Preparing the Desktop " Si cand imi arata asta aveam tot dar absolut cam toate datele mele sterse ecranul negru, aveam chiar multe jocuri si alea sterse dar cand am dat sa verific la " Control Panel " acolo erau. Sincer eu sunt genu gamer mai mult ma joc si iar mi s-a intamplat chestia asta acum dimineata. Daca stie careva ce este cu aceasta problema va rog sa lasati un mesaj.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

"cablu sugrumat", ai fost la niste specialisti foarte draguti, doar ca... nu erau specialisti, nu numai in calculatoare dar in electrice in general nu exista "cablu sugrumat", poate cand e vorba de tevi si furtune

cred sincer ca, caculatorul tau are probleme tampite de memorie (nu e pusa bine, e defecta, ai erori), placa de baza (condensatori unflati), sursa (e pe duca), etc. moment in care iti da restarturi aleatoare cu diverse erori care apoi windowsul incearca sa compenseze (si nu prea reuseste)

ar trebui sa te duci la un specialist *REAL* care intai sa verfice calculatorul din toate partile, sa il streseze, etc. si apoi sa iti dea un diagnostic, altfel, postezi aici niste erori si e cu prinde orbul scoate-i ochii fara sa pui programe de diagnostic

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul.

| Ghita_Stelistu_1993 explică:

Pai degeaba o fac ca mi-au reinstalat baietii de acolo

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Fai o restaurare windows update si dai la restaurare sau cum se numeste latine