| SANDREIH a întrebat:

Buna dimineata,

Ieri seara cand am ajuns acasa, vad ca se tot aprindea si stingea ledul rosu la router adica LOS si am presupus initial ca ar fi vorba de o problema la cablul de internet, am verificat cablul si inauntru si acasa si nu avea nicio problema.
Am sunat apoi la call center si mi s-a spus ca in zona mea este vorba de o problema tehnica care ar trebui sa fie reparata pana la ora 21:18 cu un sms pe numarul meu de telefon. S-a facut 23:30 si niciun sms si inca nu imi merge internetul, am sunat iar si mi s-a confirmat ca inca nu au reusit sa o rezolve si o vor rezolva cat mai curand.

Internetul este de la RDS-RCS si este prima data cand am o asemenea problema de genul.
Cam in cat timp credeti ca se va rezolva?

2 răspunsuri:
| UsualBoy a răspuns:

24 h

Bula
| Bula a răspuns:

Iti dai seama ca, daca se intrerupe undeva un cablu, pe vremea asta geroasa este extrem de greu de rezolvat, aproape imposibil! Cand sunt sub -10 grade afara, aproape cu nici o scula nu poti face lipituri.
Ca urmare, trebuie sa astepti pana ce vor fi conditii tehnice in care sa se poate lucra.