| catineanu33 a întrebat:

Buna din nou am o problema, Am o placa de video nVIDIA FX 5500 si nu gasesc drivere pentru win7 ultimate, pe xp merge dar.....eu vreau sa incerc si pe win7 ultimate. Mentionez ca ceeea ce am gasit nu mi-au fost deloc de ajutor daca ma puteti ajuta careva? Dau funda mersii

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

FX5500 este foarte veche, iar nVIDIA ofera drivere doar pana la windows vista. E foarte posibil sa iti mearga si cu driver de vista, in general driverele de vista si 7 sunt compatibile intre ele. Ai aici un link de unde poti sa il descarci :
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/2/en-us