| Anonim20000000 a întrebat:

Folia de sticla sau cea de silicon este mai buna? Care protejeaza mai bine ecranul?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Clar cele de sticla sunt mai bune, daca ne gandim la rezistenta sau spargeri.
Daca te gandesti la zgarieturi superficiale care s-ar mai putea regenera in timp, atunci sticla nu se incadreaza si aici. Dar daca te referi la protectia generala, sticla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sticla e mai buna

| tutudan a răspuns:

Salut!

Si eu tot sticla declar ca e cea mai buna. E mai rezistenta si daca e sa lovesti dispozitivul clar se sparge doar folia, nu si ecranul. Asta e testat. Bineinteles ca sunt cazuri cand se poate sparge si ecranul, dar acestea sunt mai rare si doar daca nu e montat foilia cum trebuie sau ai lovit ecranul in acel colt care nu e acoperit de folie.

Daca vrei ceva mai ieftin care sa te protejeze doar de mici zgarieturi cred ca e suficienta si folia de plastic, dar eu nu as pune asa ceva. Toate telefoanele avute au fost cu folii din sticla si s-au pastrat foarte bine.