| Luizamc a întrebat:

1. Cum imi dau seama daca s-a spart doar folia de sticla si nu si ecranul?
2. Se poate sa se sparga si ecranul si folia de sticla a unui telefon?

Răspuns Câştigător
| Valera_Gorbuleak_1992 a răspuns:

Traga cu degetul peste folie, daca simti ceva neinregula, adica nu este exact lin, atunci doar folia si da, se poate sparge si ecranu, dar in rare cazuri.

| Luizamc explică (pentru Valera_Gorbuleak_1992):

Ma gandeam ca se poate vedea la extremitati ca folia nu e pusa si pe margini

| Luizamc explică (pentru Valera_Gorbuleak_1992):

Daca dau cu unghia peste crapatura se simte ca se blocheaza unghia

6 răspunsuri:
| georgianasiiulia a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la un gsm si sa iti scoata folia sunt sigura ca nu te costa mai mult de 10 lei succes

| Jager a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Poate si singura sa si scoata folia ca nu e greu

| georgianasiiulia a răspuns (pentru Jager):

Dar e mai sigur asa

| Adelina1905 a răspuns:

Dacă l-ai scăpat tare normal ca se poate sparge și folia și ecranul. Totuși încearcă sa îți dai folia jos sa vezi dacă e și ecranul.