| Mariuss32 a întrebat:

Buna!
Incepem cu videoclipul asta: http://www.youtube.com/watch?v=7Z5IVQRw-08
Uitati-va la el si spuneti-mi cu ce filmeaza.

Si acum la curiozitatea mea cea mai mare:
De ce cand filmez cu bandicam, fraps, cam studio am un lag imens? Am sters o gramada de jocuri, fisiere din calculator si tot am lag. Imi spuneti cum sa scap de lag? Sau e din cauza windows-ului? Am windows 7 ultimate, daca il reinstalez, ce programe imi raman? Se sterge si disk c, d, e? Trebuie sa imi bag inapoi fisierele necesare ala windows-ului? Si cum se reinstaleaza windows-ul?

3 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Nu poti sa stii ce program de captura foloseste.Probabil unul dintre cele spuse de tine.
Pentru a folosi bandicam trebuie sa ai un PC bun, altfel face figuri.
Fraps stiu ca nu prea face figuri nici pe PC-urile mai slabute, acum depide si de joc si de PC. Poate ai un PC slab, care abia duce jocurile respective si cand vrei sa faci si captura video nu poate.
Nu cred ca are treaba cu reinstalarea sistemului de operare.

| alinaalin955 a răspuns:

Treaba cu fraps este ca face fisiere de mari dimensiuni.Am facut zilele astea gameplay la jocul Crysis 2 si la unele misiuni am folosit fraps.O misiune de 32 minute a avut 68 GB.Cu bandicam nu depasea 20 GB.Probabil conteaza si setarile jocului si rezolutia.

| Mariuss32 explică:

Eu vreau sa inregistrez metin2 HotStyle. Inainte de inregistrare jocul imi merge perfect dar dupa ce pornesc bandicamul am un lag.