| MX_Em_1999 a întrebat:

Buna lume, am o problema, am un telefon luat de acum 3 luni si fara sa-l scap pe pamant sau in apa au inceput sa apara niste dungi de diferite culori pe partea dreapta a display-ului.

De ce au aparut si cum pot sa rezolv problema? sad

Iar daca ma duc firma de unde am achizitionat telefonul si este putin zgariata protectia de sticla a telefonului, o sa mi-l mai repare?

1 răspuns:
| Panda1994 a răspuns:

Ok, problema ar putea fi de la display întradevăr, dacă l-ai luat la mâna a 2 a s-ar putea ca proprietarul anterior să-i fi spart display-ul şi să-l fi făcut. Deoarece majoritatea service-urilor nu o să-ți pună un display original la telefon dacă l-ai spart. Iar de la un display fake asta se întâmplă. Eu te sfătuiesc să-l contactezi pe proprietarul anterior şi să discutați problema. Succes!