| Teoo_Kidutssa_1994 a întrebat:

Buna!
Mi-am comandat un laptop Lenovo V330-IKB, iar ieri mi-a venit. Am incercat sa imi instalez windows 7, Dar nu imi merge mouse-ul si nici touchpad-ul. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca l-ai cumparat on line ai dreptul sa-l refuzi in termen de 14 zile si sa-ti fie returnati, banii, in 30 zile. Ia legautura cu magazinul si spune-le de ce vrei sa ti-l schimbe. S-ar putea ca Windowsul 7 sa nu recunoasca componentele (laptopul fiind mai nou). Incearca si cu Windows 8.1 sau 10! Daca este cumparat din magazin fizic se poate trimite in service.

| Bizon95 a răspuns:

Sa cauti drivere pentru windows 7
sa instalezi windows 10 (orice laptop mai nou de 2-3 ani nu mai merge decat cu windows 10)
sa il schimbi... se pare ca are probleme cu usb-urile
https://forums.lenovo.com/......-p/4409096
touchpad-ul e tot pe usb, chiar daca e connectat intern