| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat o unitate noua dar nu reusesc sa ma conectez la internet.Stiu ca trebuie instalat driver ul iar, dar nu ma lasa, iar modemul merge pt ca am net pe mobil.Acesta este un modem nou, iar eu am cd ul cu driver de la cel vechi.Sa caut pe telefon driver ul de la modemul pe care-l am?

6 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Stop, stop, stop.
Daca ai cumparat o unitate noua si are preinstalat vreun sistem windows, nu mai trebuie sa cauti driver, problema e undeva in setari placa de retea-router-modem...
Pentru modem (DSL banuiesc) nu trebuie nici un driver. E o confuzie in intrebarea ta referitor la modem, reformuleaza intrebarea, ti-ai cumparat PC+modem?

| Kasya a răspuns:

Nu.Am un router de la click net de 2 ani.Pana acum a mers ok, dar mi s-a stricat unitatea si am cumparat alta.Mi-am instalat un sistem de operare, W7 de pe stick.S-a instalat, totul a fost ok, doar ca nu am conexiune.Imi spune sa instalez driverul.Dar acesta este al doilea router, si am cd urile de la cel vechi.

| K0sti a răspuns (pentru Kasya):

Pai si nu le instalezi, daca iti spune?

| Kasya a răspuns:

Pai daca nu merge, la instalare imi spune sa bag cablul usb, dar la acest router n-am asa ceva.

| Kasya a răspuns:

Iar la cd urile pe care le am imi spune ca am o versiune veche si nu este recomandat sa l instalez.

| Kasya a răspuns:

Gata,s-a rezolvat.Am gasit un driver bun si l-am instalat, acum am net pe pc