| anonim_4396 a întrebat:

Se pricepe cineva la informatica, programare (mai exact PHP si MYSQL) si este dispus/a sa ma ajute? Am doar cateva intrebari...
Am incercat sa ma uit pe diferite tutoriale si alte coduri din w3schools.com dar pur si simplu nimic nu functioneaza si ma gandeam sa cer ajutorul unui specialist sau macar o persoana mai priceputa in programare decat mine sad
Va multumesc!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai zi care e problema

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tema scolara. Interzis pe acest site.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru suntserios):

"zi" sau "zii"?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Salontanul):

"zi"

am folosit modul imperativ sa aflu ce vrea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate aici.

| Miriam04 a răspuns (pentru suntserios):

Nu reusesc nicicum sa fac o pagina php in care sa pot actualiza datele dintr-un tabel creat in baza mea de date (lucrez in xampp)
Am reusit sa fac un update de genul "Update users SET nume='Abc' where user_id=1" dar as vrea sa fac un formular, iar utilizatorul sa introduca ce nume doreste. Am incercat cu "Update users SET nume='$_POST['username']' where user_id=2"; dar nu functioneaza...
*username vine de la

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Miriam04):

Cine stie ce greseli ai in cod

uite un exemplu de login care e pe acelasi principiu cu ce vrei tu sa faci

http://www.tutorialspoint.com/php/php_mysql_login.htm