| Domino2018 a întrebat:

Buna seara, am primit cadou un router wiereless 3G, eu nu ma pricep atat de bine, intrebarea mea este : pot conecta acest tip de router la reteaua prin cablu Akta?
Netgear 3g broadband wireless router mbr624gu - aceasta e denumirea routerului

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Acest router functioneaza conectat cu un modem USB, prin care comunica cu reteaua internet si distribuie semnalul la 0-4 calculatoare (prin cablu UTP), respectiv la un numar de aparate prin wi-fi.

Simplu, fara modem, acest router este nefolosibil.
Doar cu ajutorul modemului se poate utiliza prin retea 3G de telefonie (folosind card Sim sau alt identificator de retea).

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da