| ionutene17 a întrebat:

Cum conectez un cont Netflix la un televizor? Adica descarc aplicatia sau ce fac?

Răspuns Câştigător
| diannaaaaaaaa a răspuns:

Din câte știu, la televizoarele astea mai "noi" îți apare în bara de jos de la meniu, unde apare și Youtube-ul sau ce mai ai.

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pai logic ca descarci aplicatia dar majoritatea tv'urilor o au pre'instalate (daca e smart, daca nu, sunt module cum ar fi chromecast care transforma orice tv cu intrare hdmi in tv) si o sa iti apara prima data sa iti pui contul sa te conectezi.
Asta e o intrebare echivalenta cu: cum conectez un cont de Facebook pe un telefon laughing

| Bizon95 a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa descarci aplicatia
totusi, nu am incercat ca nu am tembelizor smart si in momentul asta (matret) nici nu imi trebuie, dar cred sincer ca poti sa scrii netflix.ro in browser si sa mearga!

| DarthNiger a răspuns:

Ce fel de televizor ai? fiindca la televizoarele smart ai deja Netflix instalat pe el si tu trebuie doar sa scrii contul, insa daca nu e smart nu cred ca poti sa folosesti Netflix pe el.

| Bizon95 a răspuns:

Revenind, daca NU ai tembelizor smart, atunci cumpara un ChromeCast si poti vedea Netflix pe tembelizor
https://www.emag.ro/......priceasc/c

| blackann a răspuns:

Nu descarci aplicatia, o gasesti in tv. Iti faci cont si te loghezi. Cum altfel ai putea?