| 4evergentleman a întrebat:

Nu pot viziona filme pe Netflix de pe televizorul meu fiindcă îmi spune că browserul meu nu e actualizat așa că nu pot sa vizionez nimic pe Netflix!
Mai scrie puteți crea un cont și viziona conținutul Netflix din următoarele browsere.
Actualizarea versiunii de browser este de obicei automata însă ți se poate solicita actualizarea browserului daca acesta nu este actualizat

Mai jos îmi arată dacă actualizarea browserului nu permite înregistrarea,conectarea sau vizionarea conținutului Netflix este posibil sa utilizezi un dispozitiv sau in sistem de operare incompatibil
Nu mă lăsa să descarc nici safari browser,nici Firefox,nici Chrome,nu mă lăsa nici să descarc aplicația Netflix,nimic! Nici de pe aptoid TV nu mă lăsa să îl descarc îmi spune eroare la descărcarea Netflix. Te rugam sa incerci din nou mai târziu, dar așa îmi spune de 1 an de zile. Sa înțeleg că nu mai pot face nimic? Merge măcar dacă nu screencast de pe tel pe tv sa proiectez un film de pe Netflix-ul de pe tel? Daca da cum fac acest lucru?happy

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fa un efort si stringe 500 lei si ia ti un vortex ca merită si pe el poti vedea linistit Netflix au la altex tv vortex 81 cm 499 lei

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca poti proiecta de pe telefon pe TV, atunci te poti uita pe Netflix de pe telefon (prin wi-fi, nu prin date! ).
Daca nu, conectez televizorul la un alt dispozitiv, pe care merge Netflix (recomand un laptop).

| 4evergentleman explică (pentru Bula):

Pot proiecta filme de pe site-uri cu filme chiar foarte bune,dar pe Netflix nu merge,oricum pe Netflix e o porcărie pe site-urile alea vezi numai filme noi aparute, deci e ok și fără, se poate trăi și fără Netflix pe TV, bine pe telefon îmi merge foarte bine dar la tv nu că e vechi TV. Din pacate nu mă pot uita de pe netflitde pe tel la tv dar merg filmele de pe site-uri de filme foarte bune, adineauri m-am uitat la un film horror foarte ok.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din ce an e tv ul ca daca este un tv vechi chiar daca este el led sau smart tv nu va merge, va trebuie al televizor nou care sa suporte Netflix sunt televizoare led smart care au pe telecomanda functia Netflix gasesti la altex tv vortex de exemplu care are Netflix

| 4evergentleman explică (pentru CristiDinBucuresti):

E vechi, mă uit de pe tel la Netflix nu de poate altfel nici prin proiectare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 4evergentleman):

Fa un efort si stringe 500 lei si ia ti un vortex ca merită si pe el poti vedea linistit Netflix au la altex tv vortex 81 cm 499 lei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| literallythesamebruh a răspuns:

Cumpără un TV nou sau, ca să economisești bani, cumpără orice tip de dispozitiv care poate emula Android TV (Google Chromecast, Amazon Fire Stick). Eu am cumpărat un Fire Stick acum 2 ani și funcționează ireproșabil, cu o compatibilitate foarte bună. Varianta 4K este mai recomandată, dacă ai un televizor aferent acestei rezoluții.

| 4evergentleman explică:

Prin Screencast dar nu a mers laughing
Cică stăpâne rolling on the floor asta a fost răspunsul anului laughing tu meritai funda dar am dat-o deja laughing rar mă face cineva sa rad big grin ești boss de boss ai nota 10 cu felicitări happy
Asta e ideea că TV meu nu e modern, Cristi zice că pot prinde la 500 tv cu Netflixlaughing

| RoxanaElena007 a răspuns:

Daca ai un pc sau laptop te poti conecta printr-un cablu hdmi la televizor. Acelasi lucru poti face si de pe telefon si ai nevoie de un cablu type c/ ce mufa ai tu la telefon + hdmi. In unele cazuri sunt doar adaptoare si ai nevoie si de cablul mentionat mai sus in exemplul cu laptop-ul dar se gasesc usor cabluri de exemplu type c la hdmi si nu ai nevoie de zeci de mii de adaptoare happy Eu imi conectez laptop-ul la televizor asa pentru ca nu am chiar cel mai performant tv.