| radu32 a întrebat:

Buna seara! Am un smart tv LG cu sistem de operare WebOs de 108 cm si as dori sa va intreb daca fiind conectat la internet (Wi-Fi) se poate virusa sau sa i se instaleze vreun malware ceva? Nu le am cu tehnica, am intrat in "magazinul de aplicatii" si nu gasesc nici un antivirus pe care sa-l instalez. Pe langa aplicatiile instalate daca intru pe browserul web sa navighez pot lua virusi/malware, etc? Multumesc si multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Teoretic da! se poate de explu intri pe anumite site-uri care pot conține viruși, dar practic nu are ce sa iti viruseze eventul sa iti citească unele date și informații pv si antivirus nu stiu dacă exista