| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o problema, am achizitionat un router serioux pentru a avea semnal Wifi in toata casa si l-am conectat conform instructiunilor, am setat un user si parola si fix cand sa ma conectez dupa telefon am observat ca imi apare semnal wifi Full, tot aranjat si dupa ce am dat conectare, aparea "conectat" dar cand intram pe diferite site-uri de socializare, magazin store imi apare : Conexiune inexistenta sau conexiunea a expirat. Imi puteti da un sfat, ceva? Am net de la RDS, ip routabil, doua modemuri de telefon fix si internet, poate am gresit ceva la conectare sau instalare? specific, chiar daca nu conectez netul in PC tot imi da acel semnal care nu il pot conecta la diferite aplicatii. Ramane semnalul full wifi si atat, nu pot face nimic.

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Te conectezi prin PPPoE (user/pass de la RDS)? Daca da, ai introdus acele date in router? In primul rand, router-ul stie protocolul PPPoE? De pe PC te poti conecta la internet (cablu din router in PC)?