| ImMoW9 a întrebat:

De curand am achizitionat un smartphone nou ( Sony Ericsson Xperia Arc S ). Toate bune si frumoase. In apartament am conexiune la internet prin fibra optica de la RDS. Am si un laptop, si un PC, acum un telefon asa ca mi-am luat un router acces point la cald (150Mbps Wireless N Home Router
TEW-651BR (Version v1.0R) http://www.trendnet.com/products/proddetail.asp?prod=190 _TEW-651BR&cat=174. Am navigat fara probleme de pe telefon, pc si laptop. Am plecat in vacanta la tara unde am internet de la RomTelecom. Routerul lor cu tot cu wi fi. A mers struna. Am venit inapoi la oras si cand am incercat sa conectez telefonul la wi fi nu a mers. Am asteptat 30 min ( mentionez pe laptop si pc sunt conectat cu viteza maxima ) si apoi mi-a aparut : WI-Fi conectat la trendnet651 cu conectare LIMITATA X_X... Macar daca ar merge dar nu merge deloc netul pe telefon. El arata ca are semnal full dar apare si triunghiul acela galben cu semnul exclamarii :((. Cum as putea rezolva chestiunea asta? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| GeorgeX1999 a răspuns:

Dul la garantie