| AndyMcFlurry a întrebat:

Buna seara, TPU!
De curand am cumparat un Router TP-LINK (300Mbps wireless N Model No. TL-WR841N) pentru a avea intrenet nu doar pe calculator, ci si pe un laptop. Functioneaza foarte ok. Intrebarea mea este daca acest intrenet ar functiona gratuit si pe telefon. ( Am un abonament pe Orange care nu include internet pe mobil, daca vreau internet va trebui sa platesc) Functioneaza internetul de pe Router si la telefon?
Multumesc, astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
| Iamfaimous a răspuns:

Daca ai wireless pe telefon da

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Iti trebuie wireless(wifi)

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai receptor wireless (wi-fi) pe telefonul tau te poti conecta la router si nu platesti nimic.Gasesti pe net in specificatiile telefonului daca are sau nu receptor wi-fi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca telefonul tau permite captarea semnalului wireless atunci normal ca va merge

| EVAL a răspuns:

Daca ai wifi pe telefon sigur ca va merge, dar cu conditia ca ai telefonul sa aiba standardele b/g/n. De exemplu daca roterul este setat pe N draft s-au mixed iar telefonul are standard b, atunci nu iti va merge internetul pe telefo pana nu pui rooterul b/g/n mixed