| Winners10 a întrebat:

Buna. Stie cineva cum imi pot face un cont de Gmail fara uun numar de telefon?

20 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Nu completezi chenarul cu nr de telefon si gata. Treci direct la data nasterii. Eu fac asa mereu si nu am avut probleme.

| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu nu e nevoie neaparat de numarul de telefon.

| Winners10 explică (pentru Werrich):

Nu se mai poate. Esti obligat sa oferi un numar, de aceea intreb

| Werrich a răspuns (pentru Winners10):

Am facut cont acum o ora si nu mi-a cerut numarul de telefon. Stiu ca yahoo cere nr de telefon.

| UnDiavol a răspuns:

Din câte știu fără nu poți îți cere numărul ta telefon obligatoriu și îți vine un co parca pe Telefon și așa trecu mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge și fără numărul de telefon, însă dacă ai creat prea multe conturi google de pe același dispozitiv, atunci google te va introduce într-o baza de date. Când vrei să creezi cont iti va cere să se asigure ca esti tu și asta prin cod primit prin sms. Eventual să încerci de pe alt browser. Dacă ești de pe PC, să resetezi router-ul și să se aloce alt IP. Sau să resetezi PC-ul și să se aloce alt IP. Dacă pentru telefon, doar instalezi alt browser și se schmba IP. Sau pur și simplu instalezi un VPN în ambele cazuri.

| NunuNini a răspuns (pentru Werrich):

Nu se mai poate fara numar de telefon!
Stiam de mult. Am vazut al doilea comentariu al tau si am incercat. NU merge!

| Werrich a răspuns (pentru NunuNini):

Sunt site-urile acelea cu Receive free sms pentru aplicatii dar niciodata nu am primit mesaj.

| NunuNini a răspuns (pentru Werrich):

Nu am auzit de ele, nu le cunosc.

| NunuNini a răspuns (pentru Werrich):

Acum ma uit si vad ceva. Multumesc pentru informatie.

| Werrich a răspuns (pentru NunuNini):

Cu placere. Problema este ca daca acele nr de telefon au fost folosite, aplicatiile iti vor spune sa treci un numar nou de telefon. Succes!

| NunuNini a răspuns (pentru Werrich):

Multumesc.
Sa speram ca vede si @Winners10 aceste mesaje, sa-si poata face cont.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cica se poate, dar nu am inteles niciodata "principiul", eu de cate ori am incercat sa fac am fost fortat sa dau nr de tel

cat despre servicii de gen receive sms, trebuie sa dai bani, altfel TOATE spun ca ai facut prea multe conturi (adica s-au folosit deja pana la refuz)

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns (pentru Harfagre):

Google se uita dupa asta?
interesant...

si, hmm, da, poate sa se uite, intreaba undeva al cui e IP-ul si daca e pe persoana fizica atunci nu iti mai cere telefon pentru ca are numele tau real

insa, in orice caz, te costa 5 eu pe care ii si folosesti ca, credit si iti iei o cartela prepay

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns (pentru Harfagre):

Da, pe persoana fizica nu, intr-adevar, am gresit eu
dar abonament business, care inseamna IP fix si numele tau inregistrat pe el

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Harfagre):

N-are nici o legatura cu provider-ii. Este politica firmei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Harfagre):

Lasa-l ca vorbeste aiurea. Contul se face cum cere Google nu dupa IP si provider.

Răspuns utilizator avertizat