| 94Lucifer94 a întrebat:

Salutare, aș dori sa stiu daca s-a confruntat cineva cu această problemă care o am eu. De exemplu mi-am creat un cont de gmail, si apoi mi-a blocat accesul, cerand sa introduc un numar de telefon pentru a primi acel cod de verificare. Si cartela mea este noua, nu a fost niciodata folosită la un alt cont de gmail. Si am incercat multe alte numere de telefon de la prieteni si membri de familie, dar din păcate primesc același mesaj

Mesajul care mi-l arata este :This phone number cannot be used for verification.

Stie cineva care este rezolvarea?

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cartela e nouă pentru tine! Numărul tău de telefon a mai fost și al altora! O cartelă nefolosită timp de 6 luni devine inactivă iar numărul de telefon este realocat altei cartele!
Când ai creat adresa de email ce număr ai folosit? Cel al noii tale cartele sau alt număr?
Trebuie introdus numărul in baza caruia ai creat contul!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Pe un număr de telefon se pot crea maxim 5 conturi de gmail (asta știam eu) - dacă foștii posesori ai numărului de telefon au făcut asta de cinci ori până acum nu poți crea un nou cont!

| 94Lucifer94 explică (pentru gabicoo):

Nu a avut numar de telefon introdus, dar apoi m-a deconectat si mi-a cerut numar de telefon pentru a confirma ca sunt o persoana reala

| gabicoo a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Atunci asta este! Încearcă să-ți faci alt cont dar de data asta să introduci numărul de telefon.

| 94Lucifer94 explică (pentru gabicoo):

Din pacate am deja niste mail-uri acolo, mi-am facut sa imi schimb mail-ul de la niste conturi de jocuri online, si acum vreau doar sa imi pot accesa din nou macar imi fac un email pe altă platforma

| ClaRa91 a răspuns:

De unde ai furat telefonul?

| 94Lucifer94 explică (pentru ClaRa91):

Daca citeai intrebarea mai atent, nu ma intrebai asta

| ClaRa91 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Esti hot?