| Costin_Valentin_1971 a întrebat:

Am cumpărat acum 4 luni un laptop Acer Aspire-5748 și pana astăzi nu am încercat porturile usb, am conectat un mouse la unul din cele 3 porturi și merge dar tastatura nu merge, din 3 porturi USB doar unul funcționează. Ce ar trebui sa fac pentru a le "repara" pe celelalte 2? Mulțumesc anticipat, dau fundă persoanei ce ma ajuta.

4 răspunsuri:
| BogdanM275 a răspuns:

Încearca sa instalezi, driverile potrivite daca nici așa nu merge înseamna ca placa de baza a laptop-ului e defecta.

| sierra1 a răspuns:

și cu stick-uri se intâmplă la fel?

| Bizon95 a răspuns:

In 3 porturi USB doar unul funcționează

G A R A N T I E

PUNCT
e clar ca ai o problema fizica (hardware)

mergi la garantie, usb-urile e o chestie FFFFFFFOARTE USOR DE TESTAT (e ca e O SINGURA CHESTIE cu mai multe gauri, deci sunt tehnologic corect, NU gramatical, de gramatical mi se putin RUPE in paishpe tongue ), si anume (cum o testezi):

cand iei laptop-ul de la garantie, mergi cu un mouse si il infigi in fiecare usb in parte si vezi daca merge (e bun un mouse mic si prapadit de 11lei si 55de bani. cel mai ieftin mouse pe care l-am luat vreodata a costat 8 lei si 50 de bani, luat din hypermarket SI MAI ERA SI WIRELESS... KINKY) si daca gasesti un usb in care nu merge ITI CERI BANII INAPOI, DIRECT, E CLAR CA GARANTIA A FOST O TEAPA

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nici mouse-ul nu este recunoscut in cealalte porturi USB, atunci du-l inapoi la vanzator, in garantie!