| AndreiDochita a întrebat:

am cumparat recent un iPhone 4s la mana a doua si am nevoie de parola de la contul de iCloud, problema este ca persoana de la care am cumparat telefonul nu stie parola, deci cum pot sterge un cont de iCloud fara parola?

2 răspunsuri:
| Gabriel9707 a răspuns:

Daca persoana de la care ai cumparat telefonul nu stie parola atunci nu se mai poate face mare lucru si cel mai probabil telefonul a fost furat. Ai putea sa incerci la un service de telefoane dar ma indoiesc ca ar putea face ceva.

| xerxes1 a răspuns:

Si eu imi uit parola destul de des, dar o resetez cand am nevoie.
Trebuie sa ai adresa de mail valabila.
Pune-l pe tip sa o reseteze.
Daca nu poate telefonul este furat.