| Elena_Daria_1985 a întrebat:

Recent am primit un telefon, care a mai avut un proprietar înaintea mea! Problema este ca acel om încă are contul ICloud pe telefonul meu(nu este conectat)și nu îl pot șterge fiindcă este conectat la Găsire IPhone! Stiti cumva cum pot ieși fără a fi nevoie de parola contului de ICloud? Va rog mult! Am nevoie mare de ajutor!’

Răspuns Câştigător
| amzosoft2003 a răspuns:

Unele se fac, altele nu. Cele care se pot rezolva costa mult si nu merita deocamdata. Ar fi bine sa verifici si blacklist, daca nu l-ai verificat. Este recomandat sa verifici iCloud inainte de achizitie...
https://www.decodare.info/despre-icloud-activation-lock-find-my-iphone.htm

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Gasire?
Probabil e furat.

| Elena_Daria_1985 explică (pentru gelu1970):

Nu! Nu e furat!

| Elena_Daria_1985 explică (pentru gelu1970):

Dacă ai sau ai avut vreodată un telefon Apple înseamnă ca stii ca "Găsire IPhone" sau "Find my IPhone" este o aplicatie specifica Apple

| gelu1970 a răspuns (pentru Elena_Daria_1985):

Aceeași app o găsești și in terminale Android.
Deci nu bate câmpii cu prostii.
Dacă e activată această opțiune, fostul proprietar iși caută telefonul pierdut sau furat.
Eu cred că ai luat o ȚEAPĂ mare.
Așa e când nu gândești.
Iphone și prostia se plătește.
La următoarea achiziție folosește materia cenușie... dacă există.

| Elena_Daria_1985 explică (pentru gelu1970):

Nu își caută nimeni telefonul! Nu a fost destul de clar ca nu e furat? Eu cunosc foarte bine fostul proprietar! Este o persoana apropriata!

| margaritmarius3 a răspuns:

Nu poți, telefonul e inutil fără cont, n-ai decât să rogi proprietarul să îți dea datele de logare