| Motisor a întrebat:

Am cumparat recent un router wireless si l-am conectat la internet. Nu stiu de ce dar cand vreau sa joc un joc online de ex:Lol, metin, cs pingul meu o ia razna(cam 300) si apoi se potoleste(30-40) si o face in permanenta si nu imi pot da seama care este problema. La downloadat nu am nici o problema si nici la navigatul pe internet. Stie cineva care este problema? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Petrica1337 a răspuns:

De ce ai conectat wireless-ul la modem cand puteai sa conectezi modemul la PC prin cablu?
Garantat wireless-ul nu face fata jocurilor acelea pentru ca are o viteza mai mica decat acel modem. Deci ia sfatul meu si conecteaza-ti pc-ul la modem prin cablu, nu wireless si ai sa vezi diferenta.

| Motisor explică (pentru Petrica1337):

Stiu ca direct prin cablu merge dar porblema este ca nu sunt singura persoana din casa care foloseste internetul.

| Petrica1337 a răspuns (pentru Motisor):

Aaa pai atunci ar trebui sa intelegi care e problema happy
Totusi, daca il conectezi prin cablu ar merge mai bine decat cu wireless-ul. Cu toate ca folosesc mai multi internetul

| Motisor explică (pentru Petrica1337):

Stiu stiu, am avut de la romtelecom si imi mergea cu wireless-ul lor bine la jocuri si nu facea asa da viteza de download nici nu vreau sa zic, si acum de la rds nu merge la wireless laughing

| Petrica1337 a răspuns (pentru Motisor):

Spune rds si tra apa