| Strelenciuc_Ioan_1995 a întrebat:

Am incercat sa rootez un telefon Asus zenfone 2 laser (ZE500KL) si dupa restart am primit eroarea asta: ERROR: Can't load invalid boot image!
Pot sa pornesc telefonul doar daca scriu in adb: fastboot boot boot.img.(Am luat boot.img de pe siteul producatorului)
Dar la fiecare repornire a telefonului eroarea nu dispare.
Aveti ceva solutii?

2 răspunsuri:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Rescrie boot-ul cu fastboot flash boot boot.img il ai deja in calculator atentie sa fie in folderul de adb, dupa dai fastboot reboot si o sa mearga

| Гоолден_Дгевици_1975 a răspuns:

Ai rezolvat cumva cu telefonul? am incercat toate solutiile si nimic nu merge