| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Am o problemă cu telefonul meu Asus Zenfone 5 LTE (a500kl). Ieri s-a descărcat până la ultimul procent și s-a stins, l-am pus la incarcat și apare în colț sus ERROR: Invalid boot image! Si nici nu se incarca dar nici nu se aprinde. Am intrat, am făcut reset factory tot, nu merge. Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

DACA i-ai facut root n-ai decat sa-i flash-uiesti tu un Custom ROM compatibil, dar ar fi pacat ca cel de la ASUS este destul de ok si o sa pierzi functionalitatile lui.Eu ti-as recomanda ROM-ul MIUI fiind considerat cel mai bine optimizat
DACA NU i-ai facut root il duci in garantie si ai scapat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duci la service sa-ti puna ROM-ul oficial, daca pui tu pierzi garantia.

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

E necesar de adaugat ca service-ul trebuie sa fie autorizat, adica cel in parteneriat cu magazinul de unde telefonul a fost luat. Altfel, garantia se pierde. happy