| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU am o mica problema de ceva timp mi-a intrat un virus pe nume BOTNET de care nu mai am cum sa-l sca pe computer.Am incercat sa refac sistemult de operare insa nu pot, deoarece imi zice asa WINDOWS CANNOT ACCES THE SPECIFIRED DEVICE PATHOR FILE.YOU MAY NOT HAVE APPROPIATE PERMISION TO ACCESS THE ITEM. sau imi spune... ACCES DENIED pe langa asta mi-a blocat LOCAL DISK D unde e afla instalat WINDOWS 7.Eu acuma va intreb ce de facut cum se deblochez LOCAL DISK D can atunci cand ii dau click pe BITLOCKER imi spunsa aleg intre DIAGNOSE CANCEL. Cu mesajul

NETWORK ERROR

WINDOWS CANNOOT ACCES D:/

CHECK THE SPELLING OF THE NAME.OTHERWISE THERE MIGHT BE A PROBLEME WITH YOUR NETWORK.TO TRY TO IDENTIFY RESOLVE NETWORK PROBLEMS CLIKS DIAGNOSE.

Dau click pe DIAGNOSE si imi apare asa...

AN ERROR OCCURRED unde apare mesajul acesta cum ca;

A PROBLEM IS PREVENTING THE TROUBLESHOOTER FROM STARTING.

Dar nu inteleg de ce pentru ca eu nu am probleme cu netul. Internetul imi functioneaza correct. Ajutati-ma va rog.

Mersi!

2 răspunsuri:
| neanderthalfararusine a răspuns:

Banuiesc ca nu te ajuta cu ceva respunsul asta, dar, evident, trebuie sa te duci la servis, pentru ca slabe sanse sa gasesti vreun specialist pe acest site care sa se apuce sa-ti explice. laughing

| doctorandus a răspuns:

Http://download.bitdefender.com/rescue_cd/latest/

http://www.eset.com/int/support/sysrescue/

Faci un CD sau USB stick cu unul dintre ele pe un calculator curat si demarezi calculatorul infectat de pe el (adica nu pornesti Windows, ci pornesti de pe CD/USB).