| DannyDiamant555 a întrebat:

"Windows cannot access the specified devic, path or file.You may not have the appropiate permissions to acces the item"
Aasta e eroarea ca mi-o da de fiecare data cand deschid orice.
Dar problema este ca fix dupa ce am instalat un antivirus( AVG Free 8.0) a inceput sa imi apara la toate programele care le am in calculator. De la instalari pana la programe sau iconite si merge si greoi calculatorul. Va rog ajutati-ma. DAU FUNDA big grinbig grin Va roooog muuuuuuuuuuuuuuuult de tot.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start ->My Computer -> click dreapta pe unitatea C -> Proprietăți -> click în fila de sus -> Securitate
După ce faci acest lucru, în fila de securitate există grupuri și utilizatori -> administratorul -> Permissions... Dă acess complet la mijloacele de administrator, permite excepția de permisiuni speciale...

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar unde ai gasit tu vechitura asta de antivirus de acum 5 ani? Dezinstaleaza-l, curata registrii cu Ccleaner, da un restart pc si apoi instaleaza cea mai noua versiune de AVG Free de aici (site oficial)
http://tiny.cc/bb8c0w

Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER

| DannyDiamant555 explică (pentru neluL):

Dar nu e vorba ca e vechitura antivirusul, e problema ca orice antivirus as instala, tot aceesi eroare apare. Si nu iau toate "vechiturile".

| DannyDiamant555 explică (pentru neluL):

Nu am inteles cv, cum adica click in fila de sus? apoi securitate. eu nu am nici o fila securitate acolo. dar vad ca te pricepi mai bine asa, si folosim team viewer si mai rezolvi si alta problema

| neluL a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Nu pot sa folosesc Team V pentru ca in majoritatea timpului lucrez. Uite un print ca sa-ti dai seama: http://i.imgur.com/ynypzaJ.jpg

| DannyDiamant555 explică (pentru neluL):

Am windows xp si nu am nici o bara securitate

| neluL a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Fa un print screen sa vad si eu!

| DannyDiamant555 explică (pentru neluL):

Nu mai conteaza, o sa il duc la reparat sau cel mai bine o sa iau unul nou pentru ca mie placa video imi cam da batai de cap,
dar asa ca un sfat...ce imi recomanzi? laptop sau pc?

| neluL a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Daca iti plac jocurile recomand pc desktop.

| DannyDiamant555 explică (pentru neluL):

Ok mersi
P.S: scuze ca raspund asa de greu dar uit sa mai intru

| neluL a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Intra in Start ->My Computer -> click dreapta pe unitatea C -> Proprietăți -> click în fila de sus -> Securitate
După ce faci acest lucru, în fila de securitate există grupuri și utilizatori -> administratorul -> Permissions... Dă acess complet la mijloacele de administrator, permite excepția de permisiuni speciale...

| al3xander a răspuns:

De obicei eroarea apare in momentul in care antivirusul blocheaza un program virusat. posibil ca ai infectat tot calculatorul cu virusi si de asta. iti recomand sa faci o scanare rapida cu http://quickscan.bitdefender.com/ro/

| DannyDiamant555 explică (pentru al3xander):

Am cd original de la bitdefender dar nu am chef sa tot stau sa intalez antivirusuri si sa tot reinstalez windowsul in continuu

| al3xander a răspuns:

Pai bun si acum numai instalezi deloc nici un antivirus? nu inteleg logica ta
si ma rog daca ai un calculator vechi logic ca merge mai greu daca ii instalezi antivirus dar nu cred ca o alternativa mai buna este fara

| DannyDiamant555 explică (pentru al3xander):

Dar nu e vorba ca merge greu sau ca e vechi calculatorul dar pana sa reinstalez windowsul pentru ca la un moment dat aveam foarte multi virusi ( stateam cu antivirusul dezactivat de la niste hackuri pentru metin2), cum am stat cu antivirus, si versiuni vechi si noi? si nu aveam nici o problema, instalam si jucam ce doream... cred ca e de la versiunea de windows ca numai reinstalasem windowsul de un an si ceva. si aveam alt antivirus

| al3xander a răspuns (pentru DannyDiamant555):

Nu e chestia de versiune de windows sau mai stiu eu ce. hack-urile sunt vazute ca virusi dar la antivirusi mai exista si exceptii sau poti sa inchizi pur si simplu antivirusul temporar. problema este ca daca nu ai antivirus tot se gaseste de undeva de unde sa iei virusi. iti recomand sa faci o scanare cu malwarebytes http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml si/sau kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
daca reusesti sa dezinfectezi sistemul cum trebuie si virusii nu au corupt fisiere nu trebuie sa reinstalezi windows-ul.

| bogdy50 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul fiindca ai virusi in calulator.

| DannyDiamant555 explică (pentru bogdy50):

Am reinstalat windowsul, dar numai am chef sa instalez vreun antivirus si sa il tot reinstalez asa pana vad care merge si care nu