| Jem65 a întrebat:

Am o placa de sunet de la un subwoofer care are un condensator dezlipit la un pin si un rezistor care se incalzeste cand alimentez placa!
Va trebui sa o duc la reparat, dar as vrea sa stiu cam cat m-ar costa, un pret estimativ.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e clar ce piese sunt "prăjite". Rezistorul cald inseamnă un consum mare in altă parte (altă piesă arsă).

| Jem65 explică (pentru sierra1):

Nu cred ca este alta piesa arsa, ca doar el se incinge

| sierra1 a răspuns (pentru Jem65):

Crede-mă: Rezistorul cald inseamnă un consum mare - altă piesă defecta

| Jem65 explică (pentru sierra1):

Pai cam cat m-ar costa, asa o idee ca sa stiu

| sierra1 a răspuns (pentru Jem65):

Poate 1 leu, poate 111 lei. Diagnosticul la un aparat defect nu se face online. Du-l la un service/ceva electronist