| Gabriel2424 a întrebat:

Salut TPU, știti cumva cat m-ar costa sa-mi pun o masea, mi-a fost scoasa radacina de masea acum 2 saptamani si as vrea sa stiu un pret estimativ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Implant? măcar una mie EURO

| Dyalema a răspuns:

Dacă se află între altele două se poate face punte de legătură. Adică se scoate nervul la cele doua masele învecinate, se polizeaza și se face un mulaj ca și cum ar fi toate 3. Nu cred că ar costa mai mult de 1000 de lei cu totul și oricum ii dai treptat, azi obturația, peste o săptămână polizarea, apoi se ia mulajul, apoi la sfârșit se plătește lucrarea. Eu am plătit pe un singur dinte vreo 300 de lei, din zirconiu. Dacă vrei implant costa câteva sute de euro, depinde la cine îl faci.

| Alinailies a răspuns:

Implant am facut eu de o saptamana și costa 3000 lei (bont+masea).