| Cipriani_Antonio_2000 a întrebat:

am o problema cu internetul, beculetul de la WAN nu se aprinde (deci internetul nu merge) ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restarteaza, scoate din priza tot ce ai si baga-le la loc.
Daca nu vrea asa, e de la ei, suna-i!

| Striker14 a răspuns:

Verifica cablul de internet, daca ai modem verifica-l daca are probleme

Bula
| Bula a răspuns:

Scoate si baga bine inapoi firul care vine cu internet, de la furnizor la router (mufa cu culoare diferita de celalalte patru).

Daca tot nu merge, suna la furnizorul de internet, vor trimite o echipa pentru repararea conexiunii.

| FlorinAjutorulThau a răspuns:

Verifica daca mufa (Cable In) este introdusa corect. Este mufa aceea rotunda cu un fir de bronz in centru. Poti incerca si restartarea routerului. Daca nici asa nu rezolvi, suna la relatii cu clientii sa-ti trimita o echipa la domiciliu.