| RolandJr7 a întrebat:

am o problema cu PC, defiecare data cand conectez netu se blocheaza si-mi apare "Windows Explorer is not Responding"
si-mi da 3 variante : Restart program, close program si wait for the program to respond si deaspura lor imi spune "if you restart or close the program, you might lose information", asa imi apare defiecare data cand conectew netu., chiar daca acum il conectez imi apare. daca ii dau disconect si din nou conect face la fel... poate fii windowsu de vina sau virusi?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ambele, deși mizez pe Windows.Ca să rezolvi problema resotează calculatorul cu un Windows conform și legitim(nu trebuie să furi Windows de la 7 în sus, ca îl poți găsi gratis și legal pe Microsoft)

1 răspuns:
| Saltbae a răspuns:

Încearcă sa dezinstalezi launcher-ul de net și apoi reinstaleaza-l. Ar putea fi o soluție mai rapida. Dacă in continuare ai probleme cu el, scanează-ți Windows-ul de viruși.