| Danny_9473 a întrebat:

Am incercat sa-mi schimb windowsu direct de pe desktop dar nu mi-a aparut sa formatez c-ul, ci sa instalez windowsu direct in c, dar eu stiam ca am windowsu vechi si am dat restart de la unitate si acu defiecare data cand il deschid imi apare,, Setup Microsoft Windows Xp Profesional,, si totusi as vrea sa schimb windowsu ca merge in reluare dau funda si vot celui care ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Run/scrii msconfig/clic dreapta pe el "run as administrator"/boot/clic pe Setup Microsoft Windows Xp Profesional/delete/apply/ok/restart.
Pentru a formata/instala trebuie sa ai un cd de boot, o imagine iso a xp-ului/o montezi/deschizi nero/cd copy/copy.
http://www.videotutorial.ro/? p=425