| AjutaCaSaFiAjutat a întrebat:

Am o problema cu placa video. Ecranul imi tot palpaie. Se face negru pentru o secunda sau un pic mai mult si revine la normal dupa care face la fel. Nu e ceva constant, face cand il apuca pe el. Face din ce in ce mai des atunci cand intru intr-un joc sau ceva. Nu e de la ecran pentru ca l-am schimbat si la alt calculator nu face asa si nici de la cabluri. Calculatorul merge in continuare fara nici o problema doar ca nu se mai vede nimic o perioada. Am instalat toate driverele de la placa si e la fel.
Am windows 8 pro fara licenta. (Nu e nici de la asta pentru ca si mai demult avem la fel si nu facea asa)
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| AjutaCaSaFiAjutat explică:

Am o placa grafica AMD Radeon HD6570 1GB DDR3

| konfing a răspuns:

Fa in felul urmator: cauta o placa video de orice fel si testeaza cu ea sa vezi daca sigur e de la placa videohappy iar daca e de la asta pot fi urmatoarele chestii: Temperatura scazuta ( schimbi coolerul si pasta termoreductoare), vechimea placii ( nu ai ce face) sau alimentarea ( sursa) sunt mult mai multi factori care ar influenta comportamentul monitorului... dar astia sunt in mare

| Me2 a răspuns:

Cel mai probabil placa video are probleme, incearca cu alta placa video de la un coleg, o cunostinta (trebuie sa fie neaparat PCI'express) si vezi daca face tot asa, daca nu face, e de la placa video, trimite'o la garantie