| Mirunaaaa a întrebat:

Am observat ca laptop-ul meu incepe sa functioneze destul de greu, asa ca m-am gandit sa-i cumpar mai multa memorie RAM. Eu acum am 2gb ram si vreau sa imi iau Memorie Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu. Acum am Procesor : Celeron(R) Dual-Core CPU T3500 @2. 10Ghz 2.09 Ghz. Mi-ar imbunatati laptopul? De la o vreme imi merge foaaarte greu şi trebuie să aştept vreo 5 min să intre Chrome-ul. Am reinstalat windows-ul far fără folos(windows7), am şters TOT ce aveam, să nu rămână nimic, dar tot nu e de folos. Am în C 90 GB şi în D 200.Cu noua memorie ram, ar fi mai bine? Mă gândesc ca după să-mi iau şi un alt procesor.

Mulţumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| bistrita1984 a răspuns:

ce zici tu ca deschide greu chromul nu tine neaparat de memoria ram, pana la memorie mai sunt alte aspecte care pot ingreuna asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca procesorul e de vină. Eu am 2 GB ram si merge strună. Am un Intel Celeron Dual-Core G550 @2. 6GHz. Dacă momentan nu vrei să iei memoria RAM, poti sa iti instalezi XP, o sa mearga foarte bine.Cu plăcere!