| aragon18 a întrebat:

Am primit astazi un iPhone 3gs si cand sa introduc o cartela inauntru, nu mi-o recunoaste de niciun fel. aveam 2 telefoane pana acum, deci 2 cartele..si pe niciuna nu o recunoaste.Am incercat sa le bag pe acestea 2 in vechile telefoane, si nu mi le mai recunoaste nici acelea straight face Ce s-a intamplat? Ce trebuie sa le fac?

2 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu este ceva normal. Ar trebui sa incerci sa introduci o cartela care o folosesti acum intr-un alt telefon. Daca telefonul este de mana a doua, este posibil ca propietarul sa se fi folosit de IMEI-ul telefonului (codul care identifica telefonul) si l-a blocat.

| andreispeed77 a răspuns:

Pentru iphone trebuie o cartela speciala din cate stiu. du-te la sucursala de unde ai cartela.( Orange, Vodafone sau cosmote) si cere o cartela pentru iphone