| single17 a întrebat:

am primit un telefon lg cu 990i, si nu recunoaste cartela sim.cand il pornesc imi apare: insert usim...am incercat cartele de toate retelele si nu o recunoaste pe nici una.va rog ajutati-ma, dau fundita:Xhappy?

3 răspunsuri:
| Onutzyk a răspuns:

Trebuie decodat. Am patit si eu asta [vroiam sa bag o cartela de Orange intr-un tel de Vodafone si nu mergea]

M`am dus la service si mi l-a decodificat. A fost ieftin: 25 de lei.

Altceva nu vad ce ai ptea sa fc...thinking

| RedCode a răspuns:

Daca e dinafara trebuie decodat... eu te sfatuiesc sa te duci la service cu el sau du-te la Orange catil decodeaza aia cu 20 - 30 lei parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lai primit nou sau folosit daca l-ai primit folosit s-ar putea sa se fi deterioriat piciorusele pentru sim si nu prea ai ce face decat sa il duci la service happy