| ardei795 a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare... nu prea stiu cum pot sa imi vad bunicii pe skype sau pe orice alt program de apel video daca bunicul meu nu stie sa umble pe o tableta sau un laptop. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| baiatulbaiatbaietel a răspuns:

Ii inveti in cel mai simplu mod.
Le explici babeste si vor intelege ei la un momentdat...asa sunt bunicii stiu happy
Le arati exact "apasa acolo dupa acolo" si atat.
Nu e chiar asa greu
Mai ales pe o tableta, doar.trebuie sa apese

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Pina ce nu va fi vreun program care sa conecteze bunicii in mod automat la Skype, singura solutie e sa ii inveti sa butoneze telefon/tableta/calculator. Nu e usor, stiu cum a fost cu mama mea cand si-a luat laptop si a invatat sa butoneze, dar ceea ce trebuie tu sa faci e sa ii motivezi sa invete. Mie cel mai greu cu mama mea a fost pana cand a facut primul pas, ii era mereu frica ca daca apasa gresit vreun buton strica laptopul happy. Dar acum se descurca binisor.