| kaTTsu a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o tableta pentru bunicii mei sa-i pot suna din Germania pe Messenger sau Skype (apel video). Vreau sa cumpar o tableta ce in principiu are camera de pe fata buna. Am cumparat ceva recent si am ramas profund dezamagit de camere, sunt jalnice si tocmai de aia incerc sa caut poate stie cineva, sau poate detine o tableta de care este foarte multumit de calitatea oferita de camera de pe fata a tabletei. Ca buget nu-mi doresc sa dau foarte multi bani pe o tableta. Ceva recomandari? Multumesc mult.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum 10 ore | Salontanul a răspuns (pentru Bondarel99):
De aici se vede ca esti needucat. "Tu" sa-i spui lui taica-tau. Treci in "gasca" lui sierra1. Alt nesimtit.

am cunoscut persoane in varsta care imi spuneau sa le vorbesc la per tu, deci nu vad de ce v-ati enervat asa

| sierra1 a răspuns:

"Batranii se invata foarte greu cu tehnologia, le trebuie ceva...sa nu se incurce"

foarte corect zis. Nu toți sunt genii ca unii declarați pe aici.
Deci nu te complica. Cu un Samsung Tab 3 - ai rezolvat problema cu vreo patru sute lei. De unde ești?

| kaTTsu explică (pentru sierra1):

București, mulțumesc pentru recomandare, deci Samsung Tab 3.

| sierra1 a răspuns (pentru kaTTsu):

Să fii iubit!

| sierra1 a răspuns:

Bodnărele lasă-i pe "jmekerii" ăștia ce m-au pomentit de două ori pe o pagină (wow, ce onoare). Or fi ceva boșorogi decrepiți de le curg balele din gură printre gingii și proteze când citesc intrebări pe TPU.
Și împart în neputința lor morbidă, în stânga și dreapta expresii gen: nesimțit-needucat.
Cine sunt ei să-și permită asta? Nimeni, nulități, Bodnărele deci nu pune la suflet.

| Bondarel99 a răspuns:

E clar ca cea mai buna tableta e iPad-ul. Insa porneste de la 1500-1600, second gasesti mai ieftina.
Eu am un iPad de 5-6 ani folosit foarte des si merge perfect.
Am avut o tableta Samsung si dupa 1 an incepuse sa se miste destul de greu.
Batranii se invata foarte greu cu tehnologia, le trebuie ceva care sa le raspunda foarte repede la comenzi, sa nu se incurce.

| Salontanul a răspuns (pentru Bondarel99):

Serios? "Batranii se invata foarte greu cu tehnologia"? Eu sunt batran, poate de-o seama cu bunicii tai. Eu repar computere. Cand ai reparat ultimul tau computer? Eu lucrez in Linux. Stii macar sa-l instalezi? Stii sa lucrezi in Terminal? Ai facut in viata ta un ISO cu Windowsul si softurile instalate pe un PC sau laptop ca sa nu trebuiasca sa le instalezi toata ziua? Deci, nu generaliza. Am o gramada de prieteni (si sunt intr-un orasel mic) de varsta mea care stiu sa umble cu tehnologia mai bine decat multi tineri.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu te aprinde asa. Tu ai invatat sa faci treaba asta la 60-70 ani? Atunci ai pus prima data mana pe un telefon sau tableta?

| Salontanul a răspuns (pentru Bondarel99):

De aici se vede ca esti needucat. "Tu" sa-i spui lui taica-tau. Treci in "gasca" lui sierra1. Alt nesimtit.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu ai de unde sa stii nivelul lor de cunostinte