| mihai428 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o intrebare placa-de-baza-Asus-socket-1151-ddr4 este compatibil cu placa-video-gigabyte-geforcer-gt-730-1gb-gddr5-64-bit-.M ultumesc

3 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Nu,una e ddr4 si a doua ddr5.

| maxpaynelol a răspuns:

Bystefu asta e paralel cu it-ul, da normal ca sunt compatibile insa daca doresti sa cumperi acel 730-ul te sfatuiesc sa nu o faci pentru ca este o placa video mediocra, daca vrei sa cumperi o placa video strange minim 350 lei pentru a cumpara o placa video GT 1030 care este o placa video mai mult decat decenta si poate sa duca cam orice joc in conditii ok.

| Vladut2000L a răspuns:

Da,totusi 730 e slabuta rau nu stiu ce sa zic daca mai strangi niste bani pentru alta placa video ar fi ceva sau daca o aia asta e.