| Alexandru_Stefanuti_1996 a întrebat:

Am următoarele componente de pc și nu îmi găsește monitorul:
.Hdd wd blue 1TB 7200rpm 64mb cache sata 3
. Placa de baza ASUS PRIME B250M-PLUS, Socket 1151
. Placa video Gigabyte GeForce® GTX 1050 Ti OC WINDFORCE, 4GB GDDR5, 128-bit
. Memorie Crucial 8GB DDR4, 2133MHz, CL15, 1.2 V
. Procesor Intel Core™ i5-7600, 3.50Ghz, Kaby Lake, 6MB, Socket 1151, BOX
. Monitor led Tn Asus VP228H
Care poate fii problema?

5 răspunsuri:
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Ai conectat placa video cu monitoru?
Ce fel de intrari ai in monitor?
Placa video 1050 ti are doar hdmi
Daca o bagi pe ceea integrata apare semnal?

| Alexandru_Stefanuti_1996 explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Placa video are ieșire hdmi și dvi. Dacă bag monitorul în placa de baza tot nu primește semnal

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns (pentru Alexandru_Stefanuti_1996):

E foarte complicat, de unde poate proveni problema, probabil un update la bios, poate firul care face legatura e stricat...

| geniulanului2017 a răspuns:

Asigura-te ca toate cablurile sunt introduse bine in placa de baza si cea video. Daca nu merge inlocuiese ramii(Placuta 1 in slot-ul placutei 2 si invers). Daca nu merge nici asta e de la placa video.

| Alexandru_Stefanuti_1996 explică (pentru geniulanului2017):

Am o singura plăcută de ram pe care am mutat.o de pe slotul 1 pana pe 4 și nimic. Se poate sa fie defecta placa video sau ce?