| anonimabr23 a întrebat:

Am un Allview x2 soul style. Eram pe net cand dintr-o data s-a blocat si s-a inchis. Am incercat sa il repornesc, dar nu reporneste. m-am uitat pe net pentru cateva metode, dar nimic nu a mers. idei? sau trebuie sa-l bag in service neaparat? Eu vreau doar sa reusesc sa-mi salvez pozele si unele chestii din el.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza-l la incarcat si vezi daca semnalizeaza incarcarea pe ecran.

A. Daca nu semnalizeaza incarcare, lasa-l sa se incarce un jumat de ora si vezi daca se incarca. Daca nu se incarca, schimba incarcatorul cu altul. Daca nu indica nimic nici cu alt incarcator, atunci scoate cartela de memorie si ceea de SIM si du-l inapoi in garantie.

B. Daca indica incarcare, lasa-l sa se incarce complet, dupa care porneste-l din butonul de pornire, apasat lung. Probabil telefonul va porni fara probleme.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la garanție și schimbă-l cu altă marcă. În general Allview-urile sunt proaste