| lucas_6184 a întrebat:

Buna TPU am un buget de 38 de milioane si vreau sa imi iau un pc foarte bun.
Sa pot juca ultimele jocuri cu el.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Nu iti recomand sistem preasamblat.Sistemele preasamblate nu sunt de gaming.Iti recomand pe componente.

patrik ti-a facut ceva binisor dar carcasa?
Nu incape hd7970 intr-o carcasa de 100lei.

Recomand
i5 4430 haswell
gtx770 peste hd7970ghz edition
sursa modulara(adica scoti firele care nu iti trebuie pentru sistem din ea.)
8gb ram
carcasa cu ventilator si filtru de praf.

www.mediadot.ro/wishlist/32176/

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In bugetul tau ai:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/704003/?use_voucher=G6UNJI1A

Procesor de ultima generatie Intel
Memorie RAM suficienta
Placa video ce iti duce orice joc aparut pe high pe rezolutie fullhd.
Spatiu mare de stocare
Sursa cu electronica buna si certificare 80+ bronze
SSD pe care poti instala sistemul de operare si cateva programe.

| Gabi05 a răspuns (pentru Gabi05):

Gtx770 peste hd7970 ghz edition