| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 5 model a1429. Vreau sa fac update la ios 8 beta. Am downloadat ios 8 beta 1 filmware a1429. Am dat shift + update si am selectat filmwareul si zice ca e compatibil dar filmware este identic cu cel al iphonului (a1429). M-am enervat si am downloadat ios 8 beta filmware a1428 si am dat shift + update si iarasi spune ce filmwareul este incompatibil. Ce sa fac? Chiar vreau sa instalez ios 8 beta dau funda

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Sigur e original telefonul? pentru ca eu am 5C si nu am avut astfel de probleme happy

| sltlp a răspuns:

Ai rabdare. De ce vrei sa probezi beta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SorinTudor):

Telefonu e original tot nu am avut probleme cu el. Si anul' trecut am facut update la ios 7 beta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Nu mai am rabdare sa astept. Asa am facut si anul trecut cu ios 7 beta dar de data aceea a functionat fara probleme