| rhino50 a întrebat:

as vrea sa stiu daca pot transfera contactele si datele de pe un telefon care acum are ecranu spart complet pe alt telefon(iphone), daca este ceva aplicatie/program.Tin sa precizez ca fostul telefon era tot un smartphone dar mai vechi.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca telefonul este inca functional si are doar ecranul spart, atunci ai sanse sa copiezi datele de pe el cu ajutorul programului iTunes, instalat anterior pe calculator /laptop.
Acest program este facut exact pentru transfer de date intre iPhonuri si PC.

Nu stiu insa, cum vei putea da accept la conectare, pe telefonul cu ecranul spart.
Poate va trebui sa mergi la un service sa monteze un ecran, macar provizoriu pentru asemenea confirmari.

Daca contactele au fost salvate pe cartela SIM si nu in memorie, atunci ar trebui sa le poti vedea si pe alt telefon cand bagi cartela in el.

1 răspuns:
| CodrutR a răspuns:

Daca poti sa utilizezi telefonul incearca prin NFC, daca nu poti din cauza sparturii conecteaza telefonul spart la calculator, fa o copie la tot ce vrei si pune-le pe iphone.