| anonimusf001 a întrebat:

Bună TPU!
Daca cineva are parola mea de la Facebook și e mereu conectat pe telefon, dar eu am schimbat parola este posibil sa rămână conectarea la el pe telefon cu parola cea veche dacă nu se deconectează de pe cont?
Menționez ca după ce am schimbat parola eram conectata pe laptop și am rămas cu parola cea veche și încă ma lasă să stau chiar dacă am schimbat parola.
Cum pot sa fac sa îl deconectez pe el de la distanta?

Răspuns Câştigător
| Elelei a răspuns:

Iata:
Setari / securitate si conectare / unde te-ai conectat
Acolo in dreapta, la fiecare dispozitiv ai trei puncte. Vezi care nu e laptopul tau si dai "deconectare".

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anulează contul și ai rezolvat.

| Elelei a răspuns:

Vezi ca exista pe undeva "deconectare de la alte dispozitive". Te deconectezi de la toate in afara de ala pe care lucrezi. Asta ar trebui sa delogheze Facebook-ul de pe acel telefon. Apoi, te loghezi cu ce vrei tu, dar cu parola noua.

| nyoentox2002 a răspuns:

Normal trebuia ca să îl deconecteze!
Daca ai schimbat parola, el nu mai poate să intre pe contul tău.
Intra in setări pe Facebook și încearcă să iti securizezi contul mai bine, iti pui adresa de email.

| anonimusf001 explică (pentru Elelei):

Am găsit ceva la setări->securitate și conectare. Aici îmi apare pe ce telefoane sau dispozitive m-am conectat. Dau click pe dispozitivul pe care nu sunt eu conectata și apoi am opțiunile: Nu este vorba de tine? Și Deconectează te. Am dat pe deconectează te. Cred ca despre asta îmi spuneai și tu?

| Elelei a răspuns (pentru anonimusf001):

Exact.

| anonimusf001 explică (pentru Elelei):

Da, exact asta am făcut. Dar asa e sigur ca îl deconectează?

| Elelei a răspuns (pentru anonimusf001):

Asa ar trebui. Nu poti verifica?

| anonimusf001 explică (pentru Elelei):

Bada, m-am deconectat de la pc d pe telefonul meu și când am vrut sa intru eram deja deconectata, deci asa cred ca merge. Mulțumesc mult!

| Elelei a răspuns (pentru anonimusf001):

Ma bucur ca te-am ajutat.