| Vlad_Raicu_1996 a întrebat:

Buna TPU. De câteva zile am încheiat un contract de abonament la distanta cu Vodafone. Însă problema mea este că semnalul a început să fie foarte slab de când mi-am portat numărul prepay către abonament. Am incercat și cu alte sim-uri, tot semnal slab. Pot renunța/rezilia contractul și să păstrez numărul înapoi pe Prepay? Dau funda.

2 răspunsuri:
| 19flo79 a răspuns:

Cel mai simplu este sa mergi sa discuti la un centru Vodafone si sa le explici cum ai incercat diferite variante dar tu nu te poti folosi de abonament din cauza semnalului lor.
Dar in cazul in care nu se rezolva pe calea amiabila poti apela la un avocat, ceea ce e costisitor si ca bani si ca timp...

Ai incercat sa pui cartela intr-un alt telefon?

| sierra1 a răspuns:

Adică pe cartela prepay de pe Vodafone ai avut semnal bun și acu, pe abonament, e slab? Vrajă!