| emipenet a întrebat:

este bun acest video?
https://youtu.be/xjv2UWYmJwE
cine are cel mai detaliat raspuns
va primi funda!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doresti critica? Iata:
- Pozele nu sunt cele mai cutrenuratoare, am vazut multe care au fost si mai...
- Acest "video" tehnic este video, practic este o prezentare de imagini (prezentare pps transformat in fisier video)
- Vizionand fara sunet sau necunoscand limba, nu pot afla ce sunt pozele
- Numerele n-au ce cauta pe poze. Imi pot folosi si degetele tongue
- In loc de numere, ar trebui sa apara locatia si ocazia cand a fost facuta fiecare poza, precum si numele fotografului sau sursa de unde a fost preluata (! )
- Pentru a fi inteles de mai multa lume, limba folosita pentru texte ar trebui sa fie lb engleza
- Pentru sonor ar fi mai adecvat un fond muzical adecvat.

In concluzie: NU este bun.

-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg ce inseamna bun, ci poate cat de interesant. Daca vrei sa fi Youtuber trebuie sa ai niste videoclipuri de calitate mai buna. Editarea pozelor mi se pare slaba, a unui copil de clasa a VI-a care abia a invatat sa foloseasca Powerpoint.Joaca-te cu efectele, cu animatiile etc. Vocea ta nu se aude extrem de clar, nu mi se pare ca ai dictia corecta, iar o muzica care se aude incet pe fundal ar fi de folos. Citirea greu a denumirilor nu ste de folos, mai ales daca vrei sa te informezi mai mult despre datele pe care le oferi, nu se inteleg denumirile. Daca nu ai o voce atat de melodioasa ca a altor Youtuberi, poti folosi text, dar sa nu fie prea mare/mic si sa poata fi citit usor.Ai putea scrie pe fundal rezumatul pozei, adica locul unde este facuta sau cine este in ea.Numele tau nu este cel mai original. Pentru a fi de succes trebuie sa fi original! Iar ca un ultim pont, nu oricune nu poate fi Youtuber cu un videoclip facut pe Powerpoint, ai nevoie de exercitiu, lucruri interesante, realizate frumos si postari dese. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Original*, este*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si am uitat sa mentionez: trebuie sa vorbesti putin mai rapid, mai clar, si sa ai un videoclip mai explicit. Respecta tema intr-u totul, unele din poze sunt mai mult triste dfecat cutremuratoare.